O produktech

Povrchy Vašeho domu (bytu) se dají přirovnat k další ochranné slupce, ve které trávíme valnou část našich životů. Stejně jako kůže, či Vaše oblečení i tato vrstva potřebuje „dýchat“ a neměla by obsahovat škodlivé látky, látky s negativním vlivem na Váš organismus.

Barvy z přírodních surovin to umožňují - jsou difúzní (mají otevřené póry), díky čemuž se přirozeně redukuje kondenzace vodních par, která má často na svědomí vznik plísní. Přírodní barvy neobsahují aromatické uhlovodíky (benzen, toluen, fenoly), dioxiny, formaldehyd, trichloretylen apod. Pokud je to technicky možné, neobsahují žádné organické těkavé látky.

 
Přírodní barvy nejsou „jen“ zdravou alternativou konvenčním produktům, mají i vhodné technické vlastnosti, které pomáhají vytvořit příjemné klima v obytných prostorách.

Jaké jsou základní rozdíly oproti konvenčním materiálům?

  • jsou vyrobeny z obnovitelných surovin (rostlinných produktů – oleje, pryskyřice, vosky) nebo minerálních surovin z přírodních nalezišť (křída, křemenný písek, slída, křemen, mramorový prášek)
  • jsou zdravotně nezávadné (neobsahují aromatické uhlovodíky, dioxiny, formaldehyd, trichloretylen a další zdraví škodlivé látky)
  • plně deklarujeme složení, tam kde používáme syntetické materiály jako například technický benzín, konzervanty, nebo jiné látky informujeme o podílu v objemu produktu a konkrétních vlastnostnech
  • přírodní oleje, vosky a lazury uchovávají přirozený vzhled ošetřovaného dřeva a poskytují mu optimální ochranu
  • minerální barvy přirozeně reagují s podkladem, výsledný povrch je prodyšný, trvanlivý a barevně stálý, minerální fasádní barvy neobsahují biocidy, přirozenou ochranou proti růstu plísní, řas apod. je jejich alkalinita
  • jsou odolné otěru a omyvatelné vodou
  • vyrábí se za minimální spotřeby energie a jejich výroba neznečišťuje životní prostředí

 

 

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše