O produktech

Cílem BIOFA je vyvíjet barvy z přírodních surovin, které jsou pro člověka a zvířata zdravotně nezávadné a zároveň technicky funkční. V BIOFA produktech jsou spojeny všechny vlastnosti, které splňují požadavky na udržitelné stavebnictví, ochranu přírody a vhodné technologické vlastnosti pro zpracování s výsledkem uživatelsky komfortních povrchů.

kvalita pro váš dům

Od svého založení před více než 40 lety klade BIOFA důraz na kvalitu. Ve vlastní laboratoři pečlivě sledujeme a kontrolujeme jakost a bezpečnost našich produktů od původu surovin přes výrobu až po hotový výrobek a následný recyklační proces surovin ve výrobě.

Ať už se jedná o barvy na dřevo, lazury na dřevo, oleje na dřevo nebo nástěnné a fasádní minerální barvy, všechny produkty BIOFA podléhají přísným kontrolním kritériím, která obvykle překračují požadavky národních norem, což zajišťuje dodržování národních i mezinárodních standardů.

zdravé bydlení

Pro zdravé bydlení je zásadní snížení nebo úplná eliminace emisí těkavých organických sloučenin (VOC), které jsou přítomné i v přírodních produktech. BIOFA se s tímto cílem neřídí pouze aktuálními národními a mezinárodními právními předpisy, ale zejména vlastními vysokými standardy. Kvalita vzduchu v interiéru bydlení a pracovního prostředí má totiž klíčový význam pro pohodu a zdraví každého člověka. Plná deklarace složení je krokem k informovanosti naší klientely. Kompletní uvedení složek v barvách pro stěny, stropy, podlahy, nábytek i exteriér není vyžadováno žádným právním předpisem.

plná deklarace složení

V technickém listu každého produktu uvádíme jeho úplné složení. Mnoho výrobců popisuje používané suroviny neúplným způsobem, s účelově vytvářeným výsledným dojmem přírodního produktu.
BIOFA od samého začátku dává přednost plné deklaraci složení. Podrobně zveřejňujeme všechny použité suroviny. Což umožňuje spotřebitelkám a spotřebitelům, zejména těm s různými alergiemi, získat komplexní informace a zakoupit si vhodný produkt. Deklarujeme úplné uvedení všech surovin u jednotlivých produktů a v "Přehledu surovin" vysvětlujeme původ a účel použitých surovin.

přírodní barvy - non toxic

Povrchy Vašeho domu (bytu) se dají přirovnat k další ochranné slupce, ve které trávíme valnou část našich životů. Stejně jako pokožka, či Vaše oblečení i tato vrstva potřebuje „dýchat“ a neměla by obsahovat škodlivé látky, látky s negativním vlivem na Váš organismus.

Barvy z přírodních surovin jsou difúzní (mají otevřené póry) - jsou prostupné pro vodní páru, díky čemuž se přirozeně redukuje kondenzace vodních par, která má často na svědomí vznik plísní. Přírodní barvy neobsahují aromatické uhlovodíky (benzen, toluen, fenoly), dioxiny, formaldehyd, trichloretylen apod. Pokud je to technicky možné, neobsahují žádné organické těkavé látky.

Barvy z přírodních surovin nejsou „jen“ zdravou alternativou konvenčním produktům, mají i vhodné technické vlastnosti, které pomáhají vytvořit příjemné klima v obytných prostorách.

  • jsou vyrobeny z obnovitelných surovin (rostlinných produktů – oleje, pryskyřice, vosky) nebo minerálních surovin z přírodních nalezišť (křída, křemenný písek, slída, křemen, mramorový prášek)
  • jsou zdravotně nezávadné (neobsahují aromatické uhlovodíky, dioxiny, formaldehyd, trichloretylen a další zdraví škodlivé látky)
  • plně deklarujeme složení, tam kde používáme syntetické materiály jako například technický benzín, konzervanty, nebo jiné látky informujeme o podílu v objemu produktu a konkrétních vlastnostnech
  • přírodní oleje, vosky a lazury uchovávají přirozený vzhled ošetřovaného dřeva a poskytují mu optimální ochranu
  • minerální barvy přirozeně reagují s podkladem, výsledný povrch je prodyšný, trvanlivý a barevně stálý, minerální fasádní barvy neobsahují biocidy, přirozenou ochranou proti růstu plísní, řas apod. je jejich alkalinita
  • vyrábí se za minimální spotřeby energie a jejich výroba neznečišťuje životní prostředí

 

 

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše